Pielęgnacja

Pielęgnacja podłogi Baltic Wood pokrytej olejami barwnymi oraz transparentnym.

Przy normalnym użytkowaniu podłóg wystarczy zwyczajne czyszczenie szczotką lub odkurzaczem.

Aby usunąć plamy, podłogę można również umyć. W tym celu użyjcie Państwo wody z dodatkiem Koncentratu do Czyszczenia Podłóg Olejowanych z kolekcji Baltic Protect System bądź innego Koncentratu renomowanego producenta (dostępnego na rynku np Osmo).

Roztwór ten delikatnie czyści i pielęgnuje podłogę, zwłaszcza przy regularnym używaniu. Na koniec (zależnie od potrzeb) podłogę należy przetrzeć na sucho.

Trudne do usunięcia, problematyczne plamy można z łatwością wywabić, używając Preparatu do odświeżania podłóg drewnianych pokrytych olejem z kolekcji Baltic Protect System bądź innego Preparatu renomowanego producenta (dostępnego na rynku np Osmo). (3029 dla oleju transparentnego lub ciemnego oraz 3087 dla oleju białego). Nasączoną tym środkiem szmatką lub poduszką do polerowania (w przypadku podłóg dębowych gąbką do zmywania) zalecamy mocno przetrzeć zabrudzone miejsca.


Preparatu do odświeżania podłóg drewnianych pokrytych olejem można również użyć do odświeżenia podłogi, jeśli zaczyna ona przybierać matowy, zużyty wygląd. Szczególnie uzasadnione jest stosowanie tego środka w wybranych miejscach jak np. w obrębie drzwi lub na tzw. „ścieżkach”. Preparat nakładamy cienko i w formie nierozpuszczonej przy pomocy niemechacącej się szmatki na oczyszczoną i suchą powierzchnię podłogi i następnie lekko polerujemy. Po dokonaniu zabiegu, czyszczone w ten sposób miejsca, nie będą się różnić od pozostałej powierzchni.

Proponujemy również Preparat do odświeżania podłóg drewnianych olejowanych w formie praktycznego Sprayu, ułatwiającego dozowanie – proponujemy Spray renomowanego producenta dostępnego na rynku (np. Osmo).


W przypadku widocznego zużycia powierzchni proponujemy odświeżenie podłogi poprzez jednorazowe powlekanie Woskiem Twardym Olejnym Osmo (3032 w przypadku podłogi pokrytej olejem transparentnym lub ciemnym oraz 3040 w przypadku podłogi olejonej na biało).

Zniszczone miejsca lub całą powierzchnię trzeba cienko pomalować Woskiem Twardym Olejnym, a następnie pozostawić przez noc do wyschnięcia.

Przy częściowej renowacji (w zależności od potrzeb) należy zrównać stopień połysku miejsc odnowionych z resztą powierzchni. W tym celu wskazane jest, aby świeżo odnowione miejsca (zupełnie suche) polerować Preparatem do odświeżania podłóg drewnianych pokrytych olejem.